INFORMACJE O BLOGU

Jak Feniks z popiołów?

Wisła Płock

LOTTO Ekstraklasa

Polska, 2024/2025

Ten manifest użytkownika Gilbert przeczytało już 3695 czytelników!
Łącznie swój komentarz zostawiło 0 z nich.

MÓJ BLOG

Kariera

MOJA Wisła [#9]04.07.2020 10:00, @Gilbert

+1

***

Poprzednio:

Metoda małych kroczków [#8]

 

***WISŁA W PEŁNEJ GOTOWOŚCI

Co tu dużo mówić, nadchodzi mój trzeci pełny sezon prowadząc Nafciarzy. Czy wreszcie zdobędziemy mistrza? Niby do trzech razy sztuka, ale bez odpowiednich wzmocnień nie byłoby na to szans. Zgodnie z oczekiwaniami tak mocne przemeblowanie drużyny spowodowało niezadowolenie najważniejszych piłkarzy, szczególnie Furman źle na to wszystko zareagował. Morale poleciało u niego na łeb, na szyję, ale powoli odpowiednimi rozmowami staram się wrócić do normalnego stanu. Od momentu objęcia drużyny, co nastąpiło 31 stycznia 2022 roku, w pierwszym zespole ostało się tylko dwóch piłkarzy, mogę wreszcie powiedzieć, że Wisła jest moja. 
 
  

OKRES PRZYGOTOWAWCZY

We wcześniejszym FM-ach, w których grałem datą graniczną nowego sezonu był 1 lipca. Otwierało się okienko transferowe, od tego momentu rozgrywałem sparingi. Tutaj nie ma takiej możliwości, sparingi musimy grać już w czerwcu pomimo planowanych zmian kadrowych. Pierwszym ważnym pojedynkiem będzie mecz o Superpuchar Polski z Legią 10 lipca, dziewięć dni później startujemy w Ekstraklasie, a chwilę później czeka nas druga runda kwalifikacyjna Euro Cup II. Dzięki dobrym rezultatom w zeszłym sezonie jesteśmy na 159. miejscu w rankingu klubów (Legia - 37, Lechia - 68, Jagiellonia - 90). A będzie to bardzo ważny rok, mistrz awansuje bezpośrednio do gazy grupowej Ligi Mistrzów, drugi zespół z kolei do trzeciej rundy kwalifikacyjnej Champions League, a ogólnie awans do europejskich pucharów wywalczy pięć najlepszych ekip. Tymczasem w sparingach pokonaliśmy 7:0 Unię Skierniewice, 17:0 Pogranicze Mokre oraz 5:0 Spartę Brodnicę. Po Superpucharze zagramy jeszcze z Wisłą Głowina-Sobowo i ULKS Ciółkowo. A ja zacząłem starania o uzyskanie najważniejszej licencji trenerskiej - Kontynentalnej Pro. Startujemy.

 

  WISŁA PŁOCK 2024/2025

Rok założenia: 1947
 
Barwy: niebiesko-biało-niebieskie
 
Stadion: im. Łukasiewicza (pojemność - 15004)

Kluby filialne: Sandecja, Resovia
 
Prezes: Jacek Kruszewski
 
Dyrektor ds. Sportowych: Marek Jóźwiak
 
Dyrektor Techniczny: Adam Kopia


Koordynator pionu juniorskiego:  w trakcie poszukiwań
 
Manager: Gilbert
 
Asystent: Szymon Lewicki
 
Trener bramkarzy: Zbigniew Robakiewicz
 
Trener siłowy: Maciej Bagrowski
 
Trenerzy: Bartek Sylwestrzak, Jan Hoepner, Jakub Brzozowski, Mateusz Kamiński


Główny lekarz: Dawid Garbacik

Główny fizjoterapeuta: Paweł Nowacki

Główny naukowiec sportowy: Dominik Ożóg
 
Fizjoterapeuci: Marcin Kowalski, Kevin Płatek


Naukowiec sportowy: Paweł Majda

Główny scout: Mirosław Wrona

Główny analityk: Patryk Mioduszewski

Analityk: Paweł Jurczak

Scouci: Kamil Gil, Jarosław Konieczny, Rafał Wójcik, Marcin Wójcik, Jakub Sikora
 
  

KADRA

 Bramkarze

1. Lennart Grill (Niemcy, 25 lat, w Wiśle od 7.02.2022r., 88 meczów ligowych, 70 straconych bramek)
Zdecydowanie numer 1 w bramce Nafciarzy. Jeden z moich pierwszych transferów po objęciu klubu. Obecnie wicekapitan. Facet jest niesamowity, szczególnie w sytuacjach jeden na jeden. Gra jako bramkarz-libero. Mam nadzieję, że na długo jeszcze pozostanie między słupkami, ale problemem jest bardzo niska klauzula kwoty minimalnej dla klubów z zagranicy (1,5 mln €), którą niestety musiałem zawrzeć w kontrakcie. Zauważyłem, że zaczyna się zastanawiać nad przejściem do większego klubu. Żyję jednak nadzieją, obecnie nie wyobrażam sobie bez niego podstawowej jedenastki.
 

12. Adrian Pękała (Polska, 20 lat, w Wiśle od 9.02.2022r., brak rozegranych spotkań)
Młodzież musi się od kogoś uczyć, poza tym potrzebuję piłkarzy U-22 w składzie. Tak naprawdę jest trzecim bramkarzem, ale chciałem mieć jakiegoś Polaka na tej pozycji. Wg opinii sztabu szkoleniowego nie rokuje jakoś wybitnie, ale dzięki temu nie będę musiał słuchać marudzenia, że mało gra. Pewnie dostanie szanse w Pucharze Polski jeśli wylosujemy jakiegoś słabeusza.
 
18. Marcelo (Hiszpania, 18 lat, w Wiśle od 1.07.2024r., brak rozegranych spotkań)
Będzie oczywiście rezerwowym bramkarzem. Już od jakiegoś czasu miałem go na oku, sprowadziłem go do Płocka z Barcelony B, gdzie kończył mu się kontrakt. Wolne transfery to nadal mój główny cel, dzięki czemu klubowa kasa wygląda coraz lepiej. Dam mu szansę w europejskich pucharach przy słabszym rywalu.
  
 

Obrońcy

2. Arkadiusz Reca (Polska, 29 lat, w Wiśle od 4.07.2023r., 29 meczów, 3 bramki)
Podstawowy lewy obrońca, który dzięki występom w klubie wrócił do kadry i pojechał na (nieudane) Euro 2024. Na chwilę obecną nikt na jego pozycji mu nie zagraża, więc może być spokojny o ten sezon. Jednak za dwa lata kończy mu się kontrakt, więc kolejnego lata czeka mnie podjęcie poważnej decyzji. Oby tylko zdrowie mu dopisywało.
 
3. Louis Hiepen (Niemcy, 24 lata, w Wiśle od 1.07.2024r., brak rozegranych spotkań)
Będzie walczył o miejsce w pierwszej jedenastce na środku obrony, gdzie do gry mam trzech poważnych kandydatów. To właśnie obrona jest formacją, która najbardziej musiała się zmienić, więc bez wydawania pieniędzy się niestety nie obyło. Borussia M'gladbach otrzymała od razu 500 tys. €, dodatkowo dostaną dwie raty co pół roku po 400 tys. €.
 
4. Przemysław Wiśniewski (Polska, 25 lata, w Wiśle od 1.07.2024r., brak rozegranych spotkań)
O ile to tylko możliwe to staram się do klubu sprowadzać właśnie Polaków. Wygląda jednak na to, że z każdym sezonem będzie coraz trudniej o dobrych rodaków. Przemek przeciętnie sobie radził na angielskich boiskach, u mnie ma być pierwszoplanową postacią na środku obrony. Wyciągnąłem go za darmo z Middlesbrough, gdzie kończyła mu się umowa.
 
5. Shota Furushima (Japonia, 21 lat, w Wiśle od 1.07.2024r., brak rozegranych spotkań)
Piłkarze z tego rejonu świata rzadko pojawiają się w naszej Ekstraklasie, ale ciężko było nie wykorzystać okazji. Kończył mu się kontrakt w SC Freiburg, gdzie grał jedynie w rezerwach. U mnie musi powalczyć o swoje na środku defensywy, na chwilę obecną będzie trzecim wyborem, czyli pierwszym rezerwowym.  
 
13. Kevin Rubaszewski (Polska, 23 lata, w Wiśle od 1.07.2022r., 35 meczów)
Póki co rezerwowy prawy obrońca, teraz dostanie szanse gry w podstawowej jedenastce. Mam nadzieję, że sprosta oczekiwaniom, bo nie bardzo mamy kim zastępować boki defensywy. Coś za coś, jak chce się promować młodzież.
 
14. Dawid Puzon (Polska, 20 lat, w Wiśle od 7.02.2022r., 33 mecze)
Lewy defensor, który jest przeciętny, ale musiał często grać bo skomplikowałem sobie życie z zawodnikami U-22. Jest zmiennikiem dla Recy, ale bardzo daleko mu do niego. W składzie zostaje, bo nadal potrzebuje w drużynie piłkarzy o określonym wieku. Trzeba będzie jednak poszukać kogoś lepszego, bo różnica klas jest zbyt duża.
 
15. Jakub Jurczak (Polska, 24 lata, w Wiśle od 1.07.2022r., 20 meczów, 1 bramka)
Może grać na środku lub po prawej stronie, ale podobnie jak Puzon jest i będzie tylko rezerwowym. I tak samo w jego przypadku muszę się zastanowić nad jego przyszłością w klubie, bo nie rokuje jakoś wybitnie. 
 
16. Piotr Kowalski (Polska, 20 lat, w Wiśle od 20.08.2022r., 1 mecz)
Wydaje się, iż jest jednym z lepszych graczy rezerw, dlatego postanowiłem go przesunąć do pierwszej drużyny. Gra na środku i na prawej flance, zapewne dostanie kilka szans na pokazanie się wchodząc z ławki rezerwowych.
 
 

Pomocnicy

7. Dominik Furman (Polska, 32 lata, w Wiśle od 13.06.2016r., 272 mecze, 36 bramek)
Kapitan, zdecydowany lider tego zespołu. Zawodnik, który zapewne stanie się legendą klubu gdy skończy karierę, a mam nadzieję, że stanie się to właśnie w Płocku. Jeśli okaże się, że nadal będę ich prowadził, to z pewnością będę przedłużał kontrakt, aż do jego piłkarskiej emerytury. Rekordzista pod względem występów dla Nafciarzy, dyrygent środka pola, mój najczęściej asystujący obecnie zawodnik. Muszę jednak zacząć myśleć o jakimś jego następcy.
 
8. Xavi Sintes (Hiszpania, 23 lata, w Wiśle od 1.07.2023r., 29 meczów)
Sprowadzony w zeszłym sezonie jako partner do środka pomocy dla Furmana. Z pewnością mało doświadczony, ale ponoć o dużym potencjale. W obecnych rozgrywkach może mieć jednak problemy z utrzymaniem swojej pozycji w podstawowej jedenastce, bo i ta formacja doczekała się solidnego wzmocnienia.
 
6. Ryan Anderson (Australia, 22 lata, w Wiśle od 1.07.2024r., brak rozegranych spotkań)
Największy rywal Sintesa do wyjściowej jedenastki. Dzięki dość stabilnej sytuacji finansowej od jakiegoś czasu mam wybrane najlepsze możliwe pakiety scoutingowe i mam nadzieję, że dzięki temu takie właśnie transfery będą możliwe. Na zasadzie wolnego transferu sprowadziłem go z Wellington Phoenix.
 
21. Andrzej Mandrysz (Polska, 18 lat, w Wiśle od 1.07.2023r., brak rozegranych spotkań)
Kolejny przeniesiony z rezerw, jeden z tych którzy mają wesprzeć w razie potrzeby środek pomocy. Cała kariera przed nim, mam nadzieję, że w przyszłości odegra w Wiśle jakąś większą rolę.
 
24. Maciej Kowalski (Polska, 20 lat, w Wiśle od 1.07.2022r., 1 mecz)
Również być może przyszłość tego klubu, grający w identycznej roli co Dominik Furman. Wydaje się jednak słabszy od Mandrysza, więc nie należy się go zbyt często spodziewać na murawie.
 
17. Konrad Gutowski (Polska, 25 lat, w Wiśle od 26.08.2023r., 27 meczów, 17 bramek)
Najlepszy transfer poprzedniego sezonu, został ostatecznie królem strzelców Ekstraklasy. Miał być zmiennikiem dla Gjertsena, tymczasem wygryzł go ze składu, co w sumie mnie cieszy, młodzież górą. Obecnie też będzie pierwszym wyborem na lewym skrzydle. 
 
19. Torgil Gjertsen (Norwegia, 32 lata, w Wiśle od 30.06.2019r., 167 meczów, 47 bramek)
Drugi, obok Furmana, piłkarz, który był w klubie przed moim przyjściem. Obecnie już tylko rezerwowy, ale nadal ważna postać drużyny, bo w razie potrzeby może zagrać na prawej stronie. Zdobywca największej ilości bramek dla klubu. 
 
23. Paweł Gawron (Polska, 19 lat, w Wiśle od 1.07.2024r., brak rozegranych spotkań)
Od dłuższego czasu polowałem na niego, chciałem go wziąć, żeby ogrywał się w rezerwach. Czas jednak mijał, a ja z kolei potrzebowałem na już prawoskrzydłowego. Trzeba było więc działać. Wisła jest już mocniejszym klubem z zasobniejszym portfelem więc tym razem udało się. VfL Wolfsburg otrzymał od razu 1 mln €, pozostałe 2 mln € dostaną w sześciu półrocznych transzach. Wszystko po to żeby mieć pewność posiadania przynajmniej jednego piłkarza U-22 w wyjściowym składzie. Tak właśnie będzie na prawym skrzydle.
 
22. Bartłomiet Feret (Polska, 17 lat, w Wiśle od 1.07.2024r., brak rozegranych spotkań)
A to z kolei zmiennik Gawrona. Dzięki temu zawsze w jakimś najgorszym wypadku na boisku powinien być ten jeden wymuszony młodzik. Tutaj też musiałem się wykosztować płacąc Lechowi Poznań 500 tys. €, a kolejne 600 tys. € rozkładając na trzy raty płatne co pół roku.
 
10. Adrian Wacławek (Polska, 19 lat, w Wiśle od 2.09.2022r., brak rozegranych spotkań)
Może grać jako prawy lub środkowy ofensywny pomocnik i będzie rezerwową opcją "na wypadek gdyby". Zeszły sezon spędził na wypożyczeniu do Hansy Rostock i o dziwo zagrał tam aż 23 razy. Może być ciekawym piłkarzem jeśli dalej będzie się odpowiednio rozwijał.
  
 

Napastnicy

9. Lukas Binder (Niemcy, 18 lat, w Wiśle od 21.02.2024r., 14 meczów, 7 bramek)
Wypożyczony w zimowym okienku, żeby łatać dziury w napadzie. I okazał się świetnym piłkarzem. Postanowiłem, że co by się nie działo muszę go mieć w Wiśle na stałe. Wiedziałem, że uderzy mnie to po kieszeni, ale wierzę, że było warto. Zdecydowanie numer 1 do gry w ataku. Bayern Monachium dostał za niego 1,5 mln € natychmiastowym przelewem i jeszcze przez trzy kolejne lata co roku muszę im wpłacić łącznie 2,5 mln €.
 
20. Marvin Pieringer (Niemcy, 24 lata, w Wiśle od 25.02.2024r., 8 meczów, 4 bramki)
Również sprowadzony zimą, ale już na zasadzie transferu definitywnego. Miał być partnerem Bindera w ataku, ale wydaje się, że jednak jest zbyt słaby na wyjściową jedenastkę.Sezon jednak będzie ciężki, więc przy rotacji składem z pewnością dostanie wiele szans na pokazanie się.

11. Manuel Peer (Niemcy, 19 lat, w Wiśle od 1.07.2024r., brak rozegranych spotkań)
Kolejne wydane pieniądze z budżetu transferowego i na chwilę obecną wszystko wskazuje na to, że będzie to drugi podstawowy napastnik w składzie. Jest szybki, zwinny, liczę na wiele bramek. Borussia M'gladbach mogła z kolei liczyć na 750 tys. € + drugie tyle muszę zapłacić w trzech ratach co pół roku.

25. Oskar Kalinowski (Polska, 20 lat, w Wiśle od 9.02.2022r., 27 meczów, 3 bramki)
Chyba najbardziej poszkodowany zawodnik rewolucji kadrowej. W zeszłym sezonie grał głównie dlatego, że musiałem wystawiać kogoś z limitu U-22. Teraz nie będzie on moim pierwszym, ani nawet drugim wyborem pod tym względem. Ale z sentymentu zostawiłem go w pierwszym zespole, niech czuje się jego częścią.

 

  
 
ODESZLI:

Jakub Świerczok (Botew Płowdiw), Maciej Spychała (Arka), Rafa Galvez (Mallorca), Krystian Wachowiak (Lech), Layton Ndukwu (Union Berlin), Titas Milasius (Widzew), Nemanja Mijuskovic (Korona), Jose Antonio Caro (Miedź), Hubert Adamczyk (Miedź), Ericq Brierre (wypożyczony do Sandecji), Jakub Górski (Polonia Warszawa), Bartłomiej Gradecki (przesunięty do zespołu rezerw)
 
 

 

FACEBOOK

ZDANIEM CZYTELNIKÓW CM REVOLUTION

Możliwość komentowania tylko dla zarejestrowanych użytkowników.
Nie masz konta? Zarejestruj się.

Drogi Rewolucjonisto, prosimy o przestrzeganie regulaminu i zapoznanie się z FAQ

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2020 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.